25 Şubat 2021 Bakanlar Kurulu Pandemi Kuralları

Korona virus etkisi son dönemlerde beklenmedik şekilde artmasından dolayı Bilim kurulu toplantısı Fahrettin Koca önderliğinde gerçekleşti.

Esnafların beklentisi 1 mart itibari ile müşteri kabul edemeyen işletmeler toplantı sonucunda normalleşme adımları neler olacak şartlar nedir diye Fahrettin kocanın bilim kurulu toplantısı sonrası talimatlarının bu yönde olmasını bekleniyor.

Karadeniz bölgesinde korona virüs 100 bin kişide 200 kişi olarak Türkiyenin vaka oranı olarak en yüksek olan bölgesi bu yüzden Samsun Ordu Giresun Trabzon Rize şehirlerinde 15 gün sokağa çıkma yasağı ilan edileceği ön görülüyor.Fahrettin koca bilim kurulu toplantısı sonrası nasıl bir açıklama yapacağı bekleniyor.

Okullar 1 mart itabari ile açılacak mı Bilim kurulu okulların açılması hangi şartlarla gerçekleştirecek.

Hafta sonu yasakları ülke genelinde kalkacak mı?

Tüm merak edilen soruların cevabını Fahrettin Koca Açıkladı;

Çin aşısı tedariğinde hiç bir aracı kuruma herhangi bir ücret verilmemistir.

65 yaş üzerindeki vatandaşlar için ileriki günlerde bir esnetme olabilir.

Bundan sonraki dönemde il bazlı vaka test oranları ve yoğun bakımdaki dolulhk oranları dikkate alınarak bir yol izlenecektir.Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda il bazlı görüsler kesinleşecek.

1 mart itibari ile okullar açılacak.

Aşının korona virüsüme karşı etkisi oldukça fazla ve bu etkinin artması için faz 2 aşılarına devam edilecek.

Kalabalık ortamlarda parti kogrelerinde mesafe dikkate alınması noktasında kendi özel durumumda özür diledim salgında bulaşin nasıl olduğuna hepimiz vakıfız Vatandaşımıza kapalı kalabalık ortamlardan uzak durmasını öneriyoruz.Başka bir şey söylemeyi fazla buluyorum.

Maclar seyircisiz oynanması durumunda taraftarlık sağlığımızdan önemli değildir.herkesin hassasiyetle bu uyarılara dikkat edeceğjni düşünüyorum.

Siyasi arenaya cekilmek isteniyorum ben bu arenaya dahil olmak istemiyorum pisiar testini ücretsiz yapıyoruz.Semptomu varsa ozel kuruluşlarda ücretsiz pisiar testi yapılır semptom yok ise ücret alınabilir.

Turkiye ile azerbaycan arasindaki sağlık iş birliği kapsamında ikili anlaşmalarimiz var bu kapsamda 4 hasta var biz azerbaycan vatandaşlarımızi kendi vatandaşlarımizdan ayırmıyoruz.

Liselerdeki yüzyüze eğitim nasıl olacak.

Bu komu ile ilgili milli egitim bakanı ile gorüşüyoruz ilerlehen günlerde il bazlı olarak gerekli konularda milli eğitim bakanlığı ile iletişimde olacağız. Vaka durumlarına göre pazartesi yapılacak toplantida tüm konular netleşecek iller risk durumuna göre sınıflandırılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir