En uygun işi bulma rehberi

İş İlanları BuL

İş ilanlarının en güncel adresi

Sık sık iyi şeylerin zaman aldığı söylenir – ancak ne yazık ki iş arama söz konusu olduğunda, her zaman bu lükse sahip değilsiniz. İster zehirli bir işyerini terk etmek için aceleniz olsun, ister çok uzun süredir işsiz olun ve mali bir sıkıntı hissetmeye başlıyor olun, bazen bir sonraki kariyer hamlenizi istatistiği yapmanız gerekir.

İş arama genellikle uzun ve yorucu bir süreç olsa da, hızlı bir kariyer değişikliği yapılabilir. Ancak, önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Kısa süre önce yeni bir iş bulması gereken iş arayanlara, beklentileri konusunda esnek olmalarını ve aramaya acele bir zihniyetle yaklaşmalarını tavsiye ediyoruz, “diyor kısa süre önce bir kariyer hizmetleri şirketi olan Mentat’ın Kıdemli Danışmanı Valerie Streif. İşletmelerin işten ayrılan çalışanlar için hızlı bir şekilde iş bulmasına yardımcı olan Junction adlı outplacement hizmeti .

İşsizlikten 9’a 5’e kısa sürede nasıl gidebileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Hızlı bir geçiş sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Her Şeyi Güncelleyin

Zaman sıkıntısı yaşıyor olabilirsiniz, ancak gördüğünüz her açık pozisyon için önce uygulama malzemelerinize iyi bir fırçalama yapmadan “Uygula” yı tıklama dürtüsüne direnmek önemlidir.

“İş aramaya başlamadan önce özgeçmişinizi ve LinkedIn profilinizi güncelleyin . İş geçmişinizin yanı sıra becerilerinizi de eklediğinizden emin olun. The Balance’ın iş arama uzmanı Alison Doyle, “İş piyasasını ve sizin niteliklerinize göre başvuranlar için mevcut olan pozisyonları araştırmak için biraz zaman ayırın” diyor .  

From The Inside Out Project®’in yaratıcısı Laura MacLeod, özellikle “yeni, daha zorlu ve / veya daha önce hiç yapmadığınız bir şey arıyorsanız, özgeçmişinizi yenilemeniz ve ön yazı / asansör konuşmasını yenilemeniz gerekir ” diye ekliyor . “Yaptıklarınızı alın (profesyonel olduğu kadar yaşam deneyimini de düşünün) ve yeni arzularınıza uyması için döndürün. Örneğin, gönüllü çalışma, çocuğunuzun okulundaki projeler, planladığınız etkinlikler – bunların hepsi planlama, proje yönetimi, konukseverlik vb. Göstermek için kullanılabilir. “

2. Ne İstediğinizi Belirleyin

Harika bir iş tanımınızın ne olduğunu bilmiyorsanız, bir sonraki harika iş bulmak zordur. Bu yüzden, iş arayışına fazla girmeden önce, bir adım geri attığınızdan ve aradığınız şeyi gerçekten düşündüğünüzden emin olun.

“Bir işte ideal olarak ne istediğinizin bir listesini yazın: unvan, para, terfi, iş, şirket kültürü, coğrafi konum, vb., Böylece gidecek bir şablonunuz olsun. The Leadership Mind Switch: Rethinking How We Lead in the New kitabının yazarı ve yönetici koçu Debra Benton, şablonun size bir iş teklifiyle karşılaştırabileceğiniz bir şeyler sunduğunu, böylece çaresizlikten hiçbir şey almayacağınızı söylüyor. İş Dünyası .

3. Kendinizi Bilgilendirin

Eğer bildikten sonra sen şirketleri acze başvurusu da neler, şekle ‘s zaman istiyorum. Bir şirketin Glassdoor profilini araştırmak , şirket kültürü hakkında bir fikir edinmenin , röportajlarda sıklıkla hangi soruları sorduklarını anlamanın ve ne kadar maaş bekleyebileceğinizi keşfetmenin harika bir yoludur . İyi bir eşleşme gibi görünen bir avuç bulduğunuzda başvurun! Önceden biraz daha fazla çalışma olabilir, ancak şirketler iş için doğru kişi olmanızı sağlamak için harcadığınız ekstra çabayı takdir edeceklerdir.

Doyle, “İş için ne kadar güçlü bir eşleşme yaparsanız, bir mülakat için seçilme ve hızlı bir şekilde iş teklifi alma şansınız o kadar artar” diye belirtiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir