İş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli

İş İlanları BuL

İş ilanlarının en güncel adresi

İş bulmak günümüzde oldukça kolay fakat bulduğumuz işe girmemiz için nelere dikkat etmeliyiz

Bir işe alma müdürünün bir sonraki iş görüşmenizde size hangi soruları soracağını tam olarak bilseniz harika olmaz mıydı?

Maalesef zihin okuyamıyoruz, ancak size bundan sonraki en iyi şeyi vereceğiz: en sık sorulan mülakat sorularının 40’tan fazlasının bir listesi ve hepsini yanıtlamak için tavsiyeler.

Biz (aslında, lütfen yapma) her röportajda soru için hazır yanıtını sahip önermiyoruz, biz do biraz zaman sorulur ne olabileceğini konusunda rahat olmaya harcama tavsiye, işe alma yöneticileri gerçekten yanıtlarda aradıklarını, ve bu iş için doğru kişi olduğunuzu göstermek için gerekenler.

Klasik Sorular

Bu sık sorulan sorular, işe alım yöneticilerinin her aday hakkında bilmek istediği temel noktalara değiniyor: kimsiniz, neden işe uygunsunuz ve nelerde iyi olduğunuzu. Sana sorulmayabilirtam olarak bu sorular tam olarak bu sözcüklerle, ancak aklınızda cevaplar varsa, görüşmecinin yolunuza çıkardığı her şeye hazırlıklı olacaksınız.

1. Bana kendinden bahset.

Bu soru basit görünüyor, pek çok insan buna hazırlanamıyor, ama çok önemli. İşte anlaşma: Tam istihdam (veya kişisel) geçmişinizi vermeyin. Bunun yerine, kısa ve ilgi çekici bir satış konuşması yapın ve bu, iş için neden doğru kişi olduğunuzu tam olarak gösterir. Muse yazarı ve MIT kariyer danışmanı Lily Zhang, şimdiki, geçmiş ve gelecek formülünün kullanılmasını tavsiye ediyor. Şu anki rolünüz hakkında biraz konuşun (kapsam ve belki de büyük bir başarı dahil), sonra oraya nasıl geldiğiniz ve bununla ilgili olan deneyimleriniz hakkında biraz bilgi edinmek o işe yerleşmenizde büyük önem taşır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir